Текстил плетенка хидраулични црева (DIN EN 854 2TE) - Кина Tianma

Текстил плетенка хидраулични црева (DIN EN 854 2TE)

Краток опис:

Изградба Оваа црево се состои од внатрешна цевка на  нафта отпорни синтетички каучук, една текстилна плетенка засилување, и синтетички каучук покритие на нафта и временските отпорни.

Апликации :  хидраулични течности, како гликоли, минерални масла, горива, мазива, емулзија, јаглеводороди, итн

Работна температура : од -40 ℃ до + 100 ℃


детали за производот

Тагови производ

Суд Спецификација DIN EN 854 2TE

Norminal Боре

 големина

Внатрешен дијаметар

Надворешен дијаметар

Работа
притисок

 доказ
притисок

Забрзано
притисок

Min.Bend Радиус

Тежина

mm

инчен

мин

max

мин

max

МПА

psi

МПА

psi

МПА

psi

mm

kg / m

5

3/16

4.9

5.2

11,0

12,6

8

1160

16

2320

32

4640

35

0,117

6

1/4

6.4

6.9

12,6

14,2

7.5

1090

15

2175

30

4350

40

0,139

8

5/16

7.9

8.4

14,1

15,7

6.8

990

13,6

1970

27,2

3945

50

0,157

10

3/8

9.5

10,0

15,7

17,3

6.3

910

12,6

1830

25,2

3655

60

0,183

12

1/2

12,7

13,3

18,7

20,7

5.8

840

11,6

1680

23,2

3365

70

0.222

16

5/8

15,8

16,5

22,9

24,9

5

725

10

1450

20

2900

90

0,316

19

3/4

18,8

19,8

26.0

28,0

4.5

650

9

1305

18

2610

110

0.37

25

1

25,4

26,2

32,9

35,9

4

580

8

1160

16

2320

150

0,547


  • Претходно:
  • Следно: