Тефлонски црева (SAE 100R14) - Кина Tianma

Тефлонски црева (SAE 100R14)

Краток опис:

Изградба : Оваа црево се состои од внатрешен Тефлонски цевка и капак жица плетенка од нерѓосувачки челик.

Апликации :  хидраулични течности, корозивни течности и храна со висока температура гасови и течности, итн

Работна температура :  од -60 ℃ до + 260 ℃


детали за производот

Тагови производ

Суд Спецификација SAE 100R14

Norminal Боре

 големина 

Внатрешен дијаметар

надвор
Дијаметар

Работа
притисок

доказ
притисок

Забрзано
притисок

Min.Bend Радиус

Тежина

mm

инчен

мин

max

мин

max

МПА

psi

МПА

psi

МПА

psi

mm

kg / m

5

3/16

4.4

5.2

7.1

8.2

10,5

1520

34,5

5000

68,9

9990

50

0.07

6.3

1/4

6.0

6.9

8.9

10,1

10,5

1520

31

4495

62

8990

75

0.09

8

5/16

7.5

8.4

10,4

11,6

10,5

1520

27,6

4000

55,2

8005

100

0.13

10

3/8

9.1

10,0

12,2

13,4

10,5

1520

24,1

3495

48,3

7005

125

0.15

11

13/32

9.9

10,9

12,9

14,3

7

1015

20,7

3000

41,4

6000

135

0.16

12,5

1/2

12,3

13,3

15,3

16,8

5.6

810

20,7

3000

41,4

6000

165

0.21

16

5/8

15,3

16,5

18,6

20,1

5.6

810

17,2

2490

34,5

5000

200

0.26

19

3/4

18,4

19,6

21,3

23,3

5.6

810

16,8

2435

27,6

4000

230

0.32

22

7/8

21,4

23,0

24,6

26,9

5.6

810

12.1

1750

24,1

3495

230

0.36

25

1

24,6

26,2

27,8

29,8

5.6

810

12.1

1750

24,1

3495

300

0.45


  • Претходно:
  • Следно: